Uwaga! Zmiana godzin otwarcia we wrześniu!

Informujemy, że od 6ego do 29ego września nasza przychodnia będzie otwarta w następujących godzinach:

pon., wt, czw., pt.   12:00-18:00

środa                      10:00-16:00

sobota                    10:00-12:00

Za utrudnienia przepraszamy.

 Akcja Sterylizacji 2017

Jak co roku, w marcu nasza przychodnia bierze udział w promocyjnej akcji mającej na celu ograniczyć nadpopulację niechcianych zwierząt. Zaczynamy zapisy na zabiegi.

Ogólne zasady dotyczące akcji

1. Ceny promocyjne obejmują standardową opiekę okołozabiegową przy zabiegach przebiegających bezproblemowo. Cena nie obejmuje zabiegów przygotowujących zwierzę do zabiegu (np. odrobaczenie, szczepienie, odpchlenie, badania diagnostyczne) ani dodatkowego leczenia w razie nieprzewidzianych komplikacji np. uczulenia na szwy rozpuszczalne.

2. Do ceny zabiegu należy doliczyć koszt ubranka pooperacyjnego (kotki, suczki) lub kołnierza ochronnego (psy).

3. Zalecamy umówienie się na bezpłatną wizytę kwalifikacyjną przynajmniej kilka dni przed zabiegiem, podczas której zwierzę zostanie przebadane i przeprowadzimy dokładny wywiad lekarski.

4. W przypadku zwierząt powyżej 5 roku życia wskazane jest wcześniejsze badanie krwi, które można wykonać u nas w przychodni (również w promocyjnej cenie). Warto też skorzystać z możliwości konsultacji kardiologicznych (badanie kliniczne oraz echo serca), których w umówionych terminach udziela u nas dr Michał Bartnicki.

5. Stosujemy szwy rozpuszczalne, które nie wymagają zdejmowania jednak ok 8-10 dni od zabiegu zapraszamy na wizytę kontrolną w celu oceny stanu pacjenta oraz rany. Lekarz może zalecić również wizytę na drugi dzień po zabiegu, jeśli będą do tego wskazania.

6. Przygotowanie do zabiegu obejmuje 12-godzinną głodówkę oraz odstawienie wody na 3 godziny przed zabiegiem.

7. Optymalny czas zabiegu ovariohisterectomii (kastracji) suczki to ok. 3-4 miesiące od zakończenia cieczki (i nie później niż miesiąc przed kolejną cieczką), natomiast w przypadku kotek poza okresem rujki.

8. Obowiązują zapisy telefoniczne na zabiegi. Ilość zabiegów ograniczona.

9. Ceny zabiegów:  kastracja
                          -kocura- 60 zł
                          -psa (do 20 kg)- 120 zł
                          -kotki- 120 zł
                          -suki (do 20 kg)- 200 zł

10. W przypadku psów i suczek powyżej 20 kg masy ciała również proponujemy Państwu promocyjne ceny (rabat 40-50%), jednak poza Akcją. O szczegóły prosimy pytać bezpośrednio w przychodni.

11. Zwierzaki po zabiegu są pod naszą opieką dłuższy czas-wydajemy tylko obudzonych pacjentów.Wybudzanie odbywa się w monitorowanych, ciepłych i przytulnych boksach, co minimalizuje stres. Kotki sterylizujemy tzw. "metodą z małego cięcia" (chyba,że ze względów bezpieczeństwa jest wskazanie do większego cięcia). Podajemy narkozę nowszego typu, dzięki czemu pacjenci lepiej znoszą zabieg i szybciej się wybudzają. Zwierzęta dostają również kroplówkę, antybiotyk osłonowo oraz lek przeciwbólowy. W Akcji uczestniczymy od początku istnienia przychodni i co roku spotykamy się z coraz większym Państwa zainteresowaniem-zapraszamy do zapoznania się z opiniami na nasz temat.

Kotki do adopcji.

Pod opieką przychodni znajdują się obecnie dwa kociaki- Zuzu i Rico, dla których pilnie potrzebny jest dom. Koty zostały kilkakrotnie odrobaczone, zaszczepione, zachipowane, a także posiadają paszporty. Jest to około 4,5-miesięczne rodzeństwo, bardzo przyjazne, przyzwyczajone do dzieci. W sprawie adopcji proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Więcej zdjęć kotków i ich historia na zwierzakowym FB-   zdjęcia Zuzu i Rico

Uwaga! Utrudnienia w dojeździe!

Od dnia 22.05.14 bezpośredni dojazd do lecznicy będzie utrudniony. Z powodu rozpoczętej budowy Baltiq Plaza został wstrzymany ruch samochodów przez podwórze, w którym znajduje się  przychodnia. Proszę o korzystanie z furtki od strony Kamiennej Góry, a parkowanie samochodów np.przy ulicy Żwirki i Wigury. Istnieje możliwość korzystania z tymczasowego wjazdu wzdłuż pasażu biegnącego pod Kamienną Górą.