b_240_240_16777215_00_images_dominika-korekta.jpglek. wet. Dominika Skowrońska

specjalista chorób psów i kotów

Praca lekarza weterynarii jest czymś, co sobie wymarzyłam już w szkole podstawowej po przeczytaniu z zapartym tchem wszystkich części Doktora Dolittle, a potem książek Jamesa Herriota :)

Studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim ukończyłam w 2007 roku, a w 2013 roku uzyskałam również tytuł Specjalisty Chorób Psów i Kotów. Po odbyciu praktyk, szkoleń, stażu oraz 5-letniej pracy na samodzielnym stanowisku w prężnie działającej lecznicy postanowiłam otworzyć własną przychodnię weterynaryjną. 

W swojej pracy kieruję się przede wszystkim dobrem moich pacjentów. Jestem zaangażowana i dociekliwa. Jeśli czegoś nie wiem konsultuję swoich pacjentów ze specjalistami zarówno z Trójmiasta jak i z całej Polski. Swoją wiedzę staram się ciągle pogłębiać uczestnicząc w licznych szkoleniach. W kręgu moich zainteresowań leżą przede wszystkim interna i dermatologia. Od kilku lat moim nieodłącznym narzędziem pracy jest mikroskop i preparaty cytologiczne.

Prywatnie jestem mamą dwóch małych "czortów", którzy nie pozwalają mi się nudzić oraz opiekunką 19-letniej kotki Luli :-) Wolny czas najchętniej spędzam z rodziną na łonie natury, czytając książki z Afryką w tle i żeglując.

 

b_240_240_16777215_00_images_olga-korekta.jpglek.wet. Olga Garnik

Mam w życiu to szczęście, że zajmuję się dokładnie tym, czym zawsze chciałam :) Weterynaria towarzyszy mi od dziecka, kiedy to pomagałam dziadkom przy zwierzętach w ich gospodarstwie czy znosiłam do pobliskiego gabinetu bezdomne koty na leczenie.

W marcu 2015 na UWM w Olsztynie otrzymałam dyplom lekarza weterynarii. Tego samego roku odbyłam staż w dobrze rozwiniętej klinice w Portugalii. Później przez 6 miesięcy pracowałam przy zwierzętach gospodarskich, jednak ostatecznie zwyciężyło u mnie zamiłowanie do mniejszych stworzeń. Obecnie leczę głównie psy i koty, ale trafiają do mnie również gryzonie i króliki.

Poszerzanie wiedzy w naszym zawodzie nigdy się nie kończy. Dlatego regularnie biorę udział w konferencjach, seminariach czy webinarach o zróżnicowanej tematyce. Moim konikiem jest szeroko pojęta interna, a zwłaszcza medycyna kotów.

Prywatnie jestem właścicielką - czy raczej niewolnicą ;) - 3 kotów. Uwielbiam podróże, fantastykę oraz ręczne robótki, przy których zawsze dzielnie pomagają mi moje futrzaki.

 

b_240_240_16777215_00_images_michal-korekta.jpgdr n. wet Michał Bartnicki

specjalista radiologii weterynaryjnej

Studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie ukończył w 2012 roku. Następnie podjął studia doktoranckie na Katedrze Epizootiologii i Klinice Chorób Zakaźnych. Owocem pracy na uczelni jest powstanie kilkunastu publikacji, oraz obrona pracy doktorskiej, której tematem jest babeszjoza u psów.W 2019 uzyskał tytuł Specjalisty Radiologii Weterynaryjnej.

W życiu zawodowym zajmuje się szeroko pojętą kardiologią (echokardiografia, EKG, kardiowersja farmakologiczna i elektryczna) oraz diagnostyką obrazową (RTG i USG). Prowadzi również szkolenia dla lekarzy weterynarii z zakresu echokardiografii i ultrasonografii.

W naszej lecznicy konsultuje pacjentów kardiologicznych oraz wykonuje badania USG innych narządów. Zbada wszystko od szczura po konia ?

W życiu prywatnym szczęśliwy mąż, tata i właściciel dwóch kotów – Lulusia i Kropki. Wolny czas lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, jeżdżąc na rowerze oraz w garażu przy swoim youngtimerze.