b_240_240_16777215_0_0_images_dominika-korekta.jpglek. wet. Dominika Skowrońska

specjalista chorób psów i kotów

Praca lekarza weterynarii jest czymś, co sobie wymarzyłam już w szkole podstawowej po przeczytaniu z zapartym tchem wszystkich części Doktora Dolittle, a potem książek Jamesa Herriota :)

Studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim ukończyłam w 2007 roku, a w 2013 roku uzyskałam również tytuł specjalisty chorób psów i kotów. Po odbyciu praktyk, szkoleń, stażu oraz 5-letniej pracy na samodzielnym stanowisku w prężnie działającej lecznicy postanowiłam otworzyć własną przychodnię weterynaryjną.

W swojej pracy kieruję się przede wszystkim dobrem moich pacjentów. Jestem zaangażowana i dociekliwa. Jeśli czegoś nie wiem konsultuję swoich pacjentów ze specjalistami zarówno z Trójmiasta jak i z całej Polski. Swoją wiedzę staram się ciągle pogłębiać uczestnicząc w licznych szkoleniach. W kręgu moich zainteresowań leżą przede wszystkim interna i dermatologia. Od kilku lat moim nieodłącznym narzędziem pracy jest mikroskop i preparaty cytologiczne.

Prywatnie jestem mamą dwóch małych "czortów", którzy nie pozwalają mi się nudzić. Wolny czas najchętniej spędzam z rodziną na łonie natury, czytając książki z Afryką w tle i żeglując.

 

b_240_240_16777215_0_0_images_olga-korekta.jpglek.wet. Olga Garnik

Mam w życiu to szczęście, że zajmuję się dokładnie tym, czym zawsze chciałam :) Weterynaria towarzyszy mi od dziecka, kiedy to pomagałam dziadkom przy zwierzętach w ich gospodarstwie czy znosiłam do pobliskiego gabinetu bezdomne koty na leczenie.

W marcu 2015 na UWM w Olsztynie otrzymałam dyplom lekarza weterynarii. Tego samego roku odbyłam staż w dobrze rozwiniętej klinice w Portugalii. Później przez 6 miesięcy pracowałam przy zwierzętach gospodarskich, jednak ostatecznie zwyciężyło u mnie zamiłowanie do mniejszych stworzeń. Obecnie leczę głównie psy i koty, ale trafiają do mnie również gryzonie i króliki.

Poszerzanie wiedzy w naszym zawodzie nigdy się nie kończy. Dlatego regularnie biorę udział w konferencjach, seminariach czy webinarach o zróżnicowanej tematyce. Moim konikiem jest szeroko pojęta interna, a zwłaszcza medycyna kotów.

Prywatnie jestem właścicielką - czy raczej niewolnicą ;) - 3 kotów. Uwielbiam podróże, fantastykę oraz ręczne robótki, przy których zawsze dzielnie pomagają mi moje futrzaki.

 

b_240_240_16777215_0_0_images_wojtek_zmniejszone.jpglek.wet. Wojciech Kleister

Jestem absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Po studiach zacząłem pracę w Trójmiejskiej Klinice Weterynaryjnej, jednej z największych placówek medycznych w północnej Polsce. Obecnie pracuję jako konsultant z dziedziny ultrasonografii, radiologii i echokardiografii w placówkach weterynaryjnych w północnej Polsce. Uzyskałem tytuł specjalisty chorób psów i kotów oraz specjalisty radiologii weterynaryjnej.

Jestem również członkiem europejskiej szkoły kardiologii weterynaryjnej ESAVS. Badania wykonuję na specjalistycznym aparacie USG marki GE.